Köpek Eğitimi Başakşehir

Kendi branşlarında iş disiplini yüksek ve köpeklere bir ticari amacın dışında sevgi ile yaklaşan bir eğitim merkezidir. Siz köpek sahiplerinin içi rahat bir şekilde eğitime getireceği ve mutlu keyifli ve öğrenmeye doymuş bir şekilde buradan ayrılacağınız garantisini veren bir eğitim politikamız bulunmaktadır. Eğitimler sadece köpeklere yönelik olmayıp köpek sahipleri ile köpek arasındaki bağı daha güvenli ve daha iyi hale getirebilmek için yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Eğitim tekniklerimiz eğitmenler aracılı ile tüm ırklara uygulanabilecek kolay, basit, anlaşılırdır. Aynı zamanda eğitim esnasında verilen bilgiyi algılamayan köpekler için çok fazla bir baskı oluşturmaz ve geniş zaman dilimlerine yayarak eğitim daha kolay hale getirilmeye çalışılır.

 

Köpeğime neden itaat eğitimi aldırmama gerekir?

 

İtaat kelime anlamıyla da anlayacağınız gibi disiplin, terbiye ve iletişimi içinde barındıran bir kelimedir. Doğru iletişim kurarak köpeğinize belirli disiplin kurallarıyla öğretilen ve köpek sahibine sahipmiş vurgusu yüklenen eğitimdir. Temel de doğru verilen bu disiplin ilerde diğer branşlarda verilecek eğitimin temelini oluşturmaktadır. Bu temelin sağlam olması diğer eğitimlerde de köpeğinizin rahat olmasını sağlayacaktır. İtaat eğitimini tam almamış köpeklerde ileride diğer dallarda verilecek eğitim zorluk yaratacaktır ve köpeğinizin davranışlarında farklılıklar oluşturacaktır.

 

İtaat eğitimleri nerede veriliyor ve kaç hafta sürüyor?

 

İtaat eğitimi eğitim alanımızda verilmektedir. İtaat eğitimi ortalama 4 hafta sürmektedir. Fakat öğrenme zorluğu olan köpeklerde bu süre daha da uzayabilir. Köpek kadar sahibinin de başarısı eğitim süresinde önemli bir yer tutar. İtaat eğitimi programında neler öğreneceğiz ve bu program neleri kapsamaktadır? İlk olarak temel komutlar köpeğe öğretilir. Otur, bekle, gel, dolaş, sevk kayışı ile çekmeden yürüme şeklindeki komutlar öğretilmektedir. İkinci etap düzeltme komutlarıdır. Bu komutlar adından da anlaşılacağı gibi hayır, bırak, ayrıl gibi yapılması istenmeyen davranışlar için öğretilen komutlardır. Son olarak istenmeyen davranışları düzeltirken belirli öğretiler aşılanır. Isırma, havlama, atlama, köpeğin herhangi bir yeri eşelemesi gibi durumlara mani olmak için öğretilen komutlar bütünüdür.

Köpek Eğitimi Başakşehir

Köpek Eğitimi Başakşehir

Köpek Eğitimi Başakşehir yavru köpeklerde itaat eğitimi bir yaşını aşmış köpeklerden daha farklı olduğunu söylemektedir. Yavru köpeğin dış dünyaya alıştırılması, tuvalet eğitimi, yalnız başına kalmaya alıştırılması, özelikle ileride uzmanlık eğitimini alacak köpeklerin yavruyken bu eğitimlere başlaması çok önemlidir. Yavru köpeğin günlük programı, box eğitimi, yapacağı egzersizler ve beslenme programları, öğrenme döneminde ortaya çıkan havlama ve ısırma problemleriyle baş etme, davranış şekillerini aşılama şeklinde farklı ve daha özverili bir programa uygulamaktayız.

 

İtaat eğitiminin dışında ne gibi eğitimler uygulanır?

 

İtaat eğitimi dışında sizin ve tercihlerinize göre köpeğinize uygulanacak eğitim programları farklılık gösterebilmektedir. Tehlike içeren bir hayata sahip olan kişiler bazen köpeklerini koruma amaçlı kullanmak isteyebilirler. Örneğin kendi güvenliğini sağlama ya da aile bireylerini koruma. Gibi düşünülebilir ya da herhangi bir mekânı koruma şeklinde düşünülebilir. Köpeğinize koruma eğitimi verilebilmesi köpeğinizin bazı testlerden geçmesi gerekmektedir. Köpeğinizin koruma köpeği olması için gerekli tavırlara sahip olup olamadığı bu tutumlar ile anlaşılmaktadır.

 

Diğer bir program ise Schutzhund koruma anlamına gelmektedir. Ve Almanca bir kelimedir. Bu eğitim ilk olarak alman çoban köpeklerinin davranış ve üremelerini test etmek için hazırlanmış bir program olarak ortaya çıkmıştır. Son olarak da Alman köpekleri ve eğitmenlerin de katıldığı bir spor dalı halini almıştır. Bu eğitime tabi olan köpekler belirli bir alanda çalışma ortamına hizmet etmektedir. Polis köpeği iz sürme ve koruma köpeği olarak kullanılmaktadırlar. Bu programda köpeklerin eğitilebilmesi için özel yetenekler aranır. Her tür köpek bu eğitim programı için uygun değildir. Ayrıca nu eğitimi alacak köpeklerin belirli cinslerden seçildiği de bilinmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.