İstanbul Şile Köpek Oteli

Genellikle Köpek oteli olarak bilinen bu tür yeler köpekler için kısa süreli gündüz veya yatılı bir şekilde köpek bakımı anlamına gelir. Köpek bakımlarının köpekler için en iyi şekilde yapılmasına özen gösterilir. Birkaç günlük süre için evcil hayvanlar yatılı bir şekilde ağırlanır. Evde beslenen hayvan tıpkı evde olduğu gibi alışkanlıklarını devam ettirir ve güvende olması sağlanır. Köpek bakıcılığı söz konusu olduğunda, İstanbul Şile köpek oteli yoğun ve özenli bir programa sahiptir. Gün içerisinde bırakmak istediğiniz saatlerde hayvanınızı bırakabileceğiniz gibi belirli süreliğine yatılı olarak da bırakabilirsiniz.

İstanbul Şile Köpek Oteli

İstanbul Şile Köpek Oteli

Köpek oteli köpeğinizi herhangi bir iş için evinizden uzaklaştığınızda veya tatile çıktığınızda bırakabileceğiniz özenli yerlerdir. Burada eğitimciler ve bakıcılar tarafından köpeğinize son derece itinalı bir bakım sağlanır. Köpeğin tüm alışkanlıkları devam ettirilir. Eve döndüğünüzde ise köpeğinizi mutlu ve memnun olarak tekrar yuvasına götürebilirsiniz. İstanbul Şile Köpek Oteli köpeğinizin bakımını siz yanında olmadığınızda en iyi şekilde sağlar.

Köpek Oteli Nasıl Kullanılır

Bu gibi kuruluşlar yurt dışında faaliyete başlamış ve ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşmıştır. 1990’ların başından beri büyük bir artış göstermiştir ve geleneksel evcil hayvan sahiplenilmesi ile köpek otelleri de ortaya çıkmıştır. Kentleşme yaygınlaştıkça köpekler daha fazla kapalı alanda daha yaşanmaya başladığından köpek sahiplenmeler artmış ve yaygınlaşmıştır. Çocuksuz yetişkin nüfus zamanla köpek sahiplenmeyi tercih etmiştir bunun dışında birçok hayvan sever köpek sahiplenmiştir. Köpekler sahiplerinin dışında da güvenli yerlerde olmalıdır. Sahibi yanında olmaya köpekler, köpek otellerinde huzurlu ve güvenli bir şekilde bakılır. Bu sebepten köpeklerinizi köpek otellerine gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.

Köpek gündüz bakım hizmetinin birden fazla ortamı ve çeşidi vardır. Örneğin, bazı tesisler, köpeklerin eğitimli bir personel üyesi gözetiminde oynadığı kafes içermeyen bir ortam sağlar. Diğer tesisler, günün başka saatlerinde köpekleri kafeslere yerleştirerek, köpeklerin günün bir kısmı için oynayabileceği kafessiz bir ortam sağlayabilir. Bir gündüz bakım kulübesi, köpeklerin gün boyunca yalnız kalacağı kafesler veya koşular sunan tesis türüdür. Bazı tesisler köpeklerin dışarıdaki bir ortamda oynamasına izin verir. Diğerleri kapalı alanlarda etkileşimde bulunan ve oynayan ve kendilerini belirlenmiş alan içinde rahatlatacakları kapalı mekanlara sahip özel olanakları vardır.

Köpek Otellerine Neden İhtiyaç Duyulur

Seyahat, hastalık ya da aile konuları gibi acil durumlarda köpeğin normal bakımı kesintiye uğradığında insanlar evcil hayvanlarıyla ne yapacakları sorusuyla karşı karşıya kalır. Bazı evcil hayvan sahipleri, bu tür durumlarda, seyahat kaynaklı hayvan hastalıklarının ve kaçak ev hayvanlarının gezilerini felâket haline getirebileceğini düşünmeden evcil hayvanlarını yanına alarak bu sorunu çözmeye çalışmaktadır. Diğer evcil hayvan sahipleri, hayvanlarının bakımını anlamsız bir şekilde eğitimsiz komşularına veya arkadaşlarına bırakabilirler. Bu gibi durumlarda sonuçlar genelde tatmin edici değildir. Bu tür yarı zamanlı emanetçilere emanet edilen evcil hayvanlar, güvenilir, sık ve bilinçli gözetim eksikliği nedeniyle sık sık kaçarlar veya ciddi şekilde hastalanırlar.

Neyse ki, yedek evcil hayvan bakımına ihtiyaç duyan evcil hayvan sahiplerinin çoğunluğu profesyonel yatılı köpek otelleri hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yıllık olarak yüzlerce evcil hayvan sahibi, tam zamanlı, bilgili ve deneyimli bakıcılık işletmecilerinin en güvenilir şekilde evde beslenen hayvan bakımını sağladığını kabul etmektedir. Yetkili, ahlaklı yatılı köpek kulübeleri, evde beslenen hayvan bakım programınızın önemli bir parçasıdır ve bir köpek otelinin seçimi evcil hayvan sahipleri için kafa karıştırıcı ve rahatsız edici bir süreç olabilir. En iyi ve güvenilir köpek otelleri seçimi için iyi bir araştırma mutlaka yapılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.