Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

Her köpeğin eğitime ihtiyacı vardır. Bu eğitimi köpek sahipleri kendileri verebilirler ancak köpek eğitim merkezlerinde alınan eğitimler çok daha yararlıdırlar. Ayrıca köpeklerin eğitiminin yavruyken başlaması önerilir. Ülkemizde neredeyse her şehirde en az bir tane köpek eğitim merkezi vardır. Bunlardan bir tanesi İstanbul Beykoz Köpek Eğitim Merkezidir. Bu kurumda köpekler yavruyken alınıp 4 haftalık bir eğitime sokulur. Günlük olarak sabah ve akşam belirli saatlerde kaliteli mamalarla beslenirler. Öğle saatlerinde tüyleri taranır, haftada bir tıraş edilir. Günde 4 saat eğitim verilir.

Beykoz Köpek Eğitim Merkezi

Kurumun çalışanlarının hepsi önceden veterinerlik eğitimi almış bireylerdir. Kurumun şehirde gözde bir kurum olmasının sebeplerinden biriyse teslim edilen köpeklerin hepsinin tamamen eğitilmiş ve zarar görmemiş bir şekilde geri teslim edilmesidir. Kurumun eğitim sürecinden biraz bahsedecek olursak; ilk dört hafta sonunda eğitimini alan köpekler bir sahiplerin isteğine göre bir üst düzey eğitim almaya devam eder, eğitimini tamamlayamayan köpekler ise yine sahiplerin isteğine göre aynı eğitimi tekrar alır. Kurum her ırktan ve her yaştan köpeğe eğitim veriyor. Ayda bir defa teftiş amaçlı görevliler gelip temizliği ve mamaların kalitesini kontrol eder. Kurumda iki yüz adet çalışan bulunuyor.

Temel İtaat Eğitim Hizmetleri

Köpeklere verilen eğitim hizmetlerinin en temeli temel itaat eğitimidir. Temel itaat eğitimi beykoz köpek eğitim merkezi tarafından uzman köpek eğitimcileri tarafından veriliyor. Eğitim uzmanlarının hepsi sertifikalı ve konularında uzman kişilerden oluşuyor. Köpeklere verilen temel itaat eğitimi yaklaşık olarak 4 haftalık bir eğitim sürecini kapsıyor. Ancak bu süre köpeklerin ırklarına ve davranış özelliklerine göre değişebiliyor.

Normal şartlar altında 4 haftalık bir süreyi kapsayan temel itaat eğitimi temel komutların köpekler tarafından idrak edilmesi sağlanıyor. Temel komutlar olan otur, kalk, yürü ve bekle gibi konular köpeklere tasma ya da kayış yardımı ile veriliyor. Köpekler tasma ve kayışın köpek eğitim uzmanı tarafından çekilmesi ya da serbest bırakılması ile birlikte öğretiliyor. Bu eğitimi başarılı bir şekilde neticelendiren köpekler bir üst seviye eğitim olan ileri itaat eğitimine geçiş yapıyorlar. Temel itaat eğitimi verilirken köpeklerin gösterdikleri başarılar neticesinde ödül olarak sevdikleri yiyeceklerden veriliyor.

İleri İtaat Eğitimi Hizmetleri

Beykoz köpek eğitim merkezinde temel itaat eğitiminden sonra köpeklere ileri itaat eğitimi veriliyor. İleri itaat eğitimi de temel itaat eğitiminde olduğu gibi 4 haftalık bir süre içerisinde tam anlamı ile eğitim veriliyor. İleri itaat eğitimi tüm köpek ırklarına verilebilen bir eğitimdir. İleri itaat eğitimini temel itaat eğitiminden ayıran en büyük özellik köpeklere verilen temel komutların tasma ya da kayış yardımı olmadan ses ve işaret dili komutları ile verilen bir eğitimdir. İleri itaat eğitiminin verildiği yerler genellikle boş ve geniş bir arazi olarak sunulması gerekiyor.

Köpeklere verilen ileri itaat eğitimleri tasma ve kayış yardımı olmadan verilen bir eğitim olduğundan dış çevreden gelen etkenler köpeklerin dikkatini dağıtabiliyor. Bu nedenle ileri itaat eğitiminin verildiği yerlerde dış çevreden gelecek etkenlerin olabildiğince az olması gerekiyor. Beykoz köpek eğitim merkezinde ileri itaat eğitimi süresince başarı gösteren köpeklere motivasyon sağlamak için ödül veriliyor. İleri itaat eğitimini başarılı bir şekilde sonuçlandıran köpeklere başarı belgeleri veriliyor. Temel ve ileri itaat eğitimlerinin haricinde tuvalet eğitimleri de uzman eğitimciler tarafından köpeklere veriliyor. Eğitimler sonucunda köpekler le köpek sahipleri arasında güçlü bir bağ kuruluyor. Eğer köpeğinizi eğitime göndermek istiyorsanız, Beykoz Köpek Eğitim Merkezi çoğu köpek sahibi kişi tarafından tercih edilen bir kurumdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.