Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Hemen hepimiz için sevimli dostlarımız ile zaman geçirmek hem keyifli olmakta ve aynı zamanda da stres atmak içinde son derece gereklidir. Ancak özellikle de eğitimli olan bir köpek ile zaman geçirmenin keyfi de inanılmaz şekilde huzur verici olur. Birçok farklı köpek eğitiminden bahsetmek ise son derece doğru olacaktır. Bunların arasında Başakşehir köpek eğitim merkezi üzerinden de verilmekte olan yavru eğitim programı vardır. Bununla ilgili olarak de kısaca bilgi vermek gerekirse alt kısımda yer alan bilgileri her zaman verebiliriz.

 

Yavru Eğitim Programı Hakkında

Özelliklede evlerinde yavru köpek beslemekte olan kişilerin en büyük sıkıntılarının başında onlarla sağlıklı olan şekilde iletişim kurmak sorunu vardır. Minik bir yavru ile iletişim kurmak ve onunla anlaşmak biraz zor olabilir. Onu anlamaya çalışmak, aynı zamanda da bunun yanında kendiniz de ona anlatmak için zor zamanlar yaşamanız söz konusu olacaktır. Yavru köpeğinizin dış dünya ile tanışması, sosyal olması, önemli konular arasında yer alan tuvalet eğitimi, evde siz yokken yalnız kalması gibi konularda gerekli olan eğitimi alması son derece yerinde olacaktır. Bu özel olan yavru eğitim sayesinde yavru köpeğinizin günlük programında neler olması gerektiğini sizlerde öğrenmiş olacak, ona göre davranacaksınız.

Box eğitimi alacak ve bunun yanında nasıl bir egzersiz ve de beslenme programı uygulaması gerektiğini sizlerde öğrenmiş olacaksınız. Beslenme başta olmak üzere, bakım konularında da detaylı olan bilgileri sizlerde bilecek ve aynı zamanda tuvalet eğitimi konusunda gerekli olan bilgiye sahip olacaksınız. Tüm bunları öğrenmeniz yavru köpeğinizin son derece eğitimli şekilde yetişmesi için ilk adım olacaktır. Bunların yanında ilerleyen dönemler içinde gerekli olacak olan bir eğitim de yine Başakşehir köpek eğitim merkezi üzerinden sizlere sunuluyor. Buda son derece gerekli olan itaat eğitim olacaktır.

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Başakşehir Köpek Eğitim Merkezi

Bildiğiniz gibi köpek eğitimleri için itaat eğitimi son derece gerekli ve aynı zamanda da önemli olan eğitimler arasında yer alıyor. İtaat eğitimi aynı zamanda disiplin, terbiye, doğru olan iletişim ve liderlik bütünlüğünü köpeğinizde toplama olacaktır. Zamanında verilecek olan bu eğitim sayesinde sizlere sonuna kadar itaat eden bir köpeğe de sahip olacaksınız. Bu eğitimi sağlıklı şekilde aldırmak ilerleyen dönemlerde inanılmaz şekilde sizleri de mutlu edecektir. Eksik olması veya yarıda kalması durumu da aynı şekilde sıkıntılı olan bir sürecin sizleri beklediğini de ifade edecektir.

 

Köpek eğitim merkezlerinde verilmekte olan eğitimler genel olarak bakıldığı zaman 4 hafta kadar sürer. Ancak bu süre köpek sahibinin isteğine, eğitim seviyesine ve öğrenme yeteneğine göre uzayıp kısalabilir. Bu eğitim kapsamında düzeltme komutları öğrenilecek, bunun yanında temel komutlar, istenmeyen davranışların önlenmesi gibi konuları da öğrenme şansınız olacaktır. Bunları en iyi olan şekilde uygulamak ise zaman almasına rağmen, sonuç alındığı zaman ise oldukça mutlu olmanıza sebep olacaktır.

 

Bu eğitimler son derece önemli olmasına ve bir yandan da eğitimli bir köpek için gerekli olmasına rağmen bir yandan da yeterli değildir demek yine doğru bir ifade olacaktır. Bunların yanında yine köpeğinizin gelişimi için gerekli olan birkaç eğitim mevcuttur. Bunların arasında koruma eğitimi, korunga eğitimi, iz takibi ve de IPO-Schutzhund gibi önemli eğitimler de vardır demek gerekiyor. Tüm bu eğitimleri köpeğinizin ilk doğumundan itibaren aldırmanız ise son derece eğitimli bir köpeğe sahip olmanız anlamına gelecektir. Buda sizlerin hemen her anlamda stressiz bir hayat yaşamanız için önemli bir sebep olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.