Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Bir insan ile bir köpeğin dostluğu yüzlerce hatta binlerce yıldır bilinmekte ve yaşanmaktadır. İnsanlar tarih öncesi çağlardan beri bazı hayvanları evcilleştirerek, onların gücünden ve sadakatinden yararlanmayı bilmişlerdir. Bu evcilleştirme ise şüphesiz en kolay köpeklerde meydana gelmiştir. Çünkü köpekler diğer hayvanların aksine doğdukları andan itibaren birer insan dostudurlar. Hangi cin olursa olsun bütün yavru köpekler insanlara yakınlaşır ve ilgi beklerler. Hal böyle olunca ortaya sarsılmaz bir dostluk ve sadakat örneği çıkmaktadır.

Doğum anından itibaren sahiplenilen bir köpek, kendisini sizin ailenizin bir ferdi olarak görür ve hayatı pahasına ailenizi koruma içgüdüsü ile hareket eder. Bunun karşılığında ise sizden beklediği tek şey ilgidir. Sizin o henüz bir yavruyken bakımını üstlenmeniz ve ihtiyaçlarını düzgün bir şekilde karşılamanız onu istediği tek davranıştır.

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Köpeklerin bakımı bazen kolay bazen zordur. Evinize minik dostunuzu getirmeden önce, köpek bakımı hakkında bilgi edinmek önemlidir. Onun sağlığı açısından dikkat etmeniz gerekenleri, hangi durumlarda hangi davranışları sergileyeceği ve sizin o anda nasıl davranmanız gerektiği, vermeniz gereken eğitimlerin neler olduğu ve nasıl verileceği gibi konuları araştırıp öğrenmeniz, hatta onun evinizdeki yaşam alanını bile planlayıp belirlemeniz gerekmektedir. Eğer siz, minik dostunuz henüz gelmeden ne yapmanız gerektiğini iyi bilirseniz, köpeğinizin bakımı oldukça kolay bir hale gelecek ve yaşadığınız problemlere oldukça kolay bir şekilde çözüm bulacaksınız. Beslenme de oldukça önemli bir konudur. Köpeğinizin cinsine, yaşına, kilosuna göre farklı tür mamalar bulunmaktadır. Vereceğiniz besinleri bu kriterlere uygun bir şekilde belirlemeli ve dengeli bir beslenme programı oluşturmalısınız. İyi bir beslenme alışkanlığı, köpeğinizin size uzun yıllar, sağlıklı bir şekilde dostluk yapmasına neden olacaktır.

Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek bakımında en önemli kriterlerin başında eğitim gelmektedir. Çünkü iyi eğitimli bir köpek, sizin ne zaman ne istediğinizi anlar ve sizi sıkıntıya sokmadan otoriteniz altına girip sözlerinize itaat eder. İster ev içinde köpeğiniz ile yalnız olduğunuzda olsun ister kalabalık bir ortamdayken olsun sizin sözlerinizi dinlemeyen bir köpek, oldukça sıkıntılı anlar yaşamanıza neden olacaktır. Elbette köpekler bu davranışlarında kötü bir niyete sahip değildirler. Aslında tek istedikleri oyun oynamaktır ancak eğitilmedikleri için ne zaman ne istemeleri gerektiğini pek bilemezler. Köpeğinizin eğitimi için bir profesyonelden ya da bir eğitim merkezinden de yardım alabilirsiniz. Yaşadığınız bölgeye yakın bir eğitim merkezi bularak bu işe başlayabilirsiniz. İnternette birçok adrese ulaşabilirsiniz.

Örneğin; Beyoğlu Köpek Eğitim Çiftliği yazdığınızda, Beyoğlu bölgesinde bulunan eğitim merkezlerine ulaşıp size uygun olanı seçebilirsiniz. Bu merkezlerde işinin ehli kişiler tarafından köpeğinize verilecek eğitimler hem işinizi kolaylaştıracak hem de köpeğinize saygın bir görünüm kazandıracaktır.

Köpek Bakımı

Köpeğe verilmesi gereken eğitimlerin başında tuvalet eğitimi gelmektedir. Bu eğitimi evinizde kendiniz de verebilirsiniz. Henüz küçük bir yavru iken eğitime başlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Tuvalet eğitimi boyunca köpeğinizi yakından takip etmeli ve kontrol altında tutmanız gerekmektedir. Ayrıca normal beslenme düzeni dışında abur cubur yedirmemeli ve yemek programını bozmamalısınız. Aksi halde değişen sindirim sistemi, onun sizin takip edemeyeceğiniz zamanlarda tuvalet yapma ihtiyacı duymasına sebep olacaktır.

 

Ardından 6 – 9 aylık arası dönemde temel itaat eğitimi ve sonrasında ileri itaat eğitimi gelecektir. Bu eğitimler köpeğinizin yaşamı boyu alacağı eğitimlerin temelini oluşturmaktadır. Sizin onu rahatlıkla kontrol altına alabilmeniz ve yönlendirebilmeniz için bu eğitimler önemlidir. Temel komutlar öğretilir ve tam bir itaat sunması sağlanır. Bu eğitimler dışında köpeğinizin türüne göre koruma eğitimi, sosyalleşme eğitimi ya da yarışma eğitimleri de verilebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.