Boxer Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Boxer köpek eğitimi nasıl verilir sorusu bu ırklar için çok önemli olup dikkat edilmesi gereken bir konudur köpek eğitimi küçük yaşta başlanmalıdır. Boxer eğitilebilir bir köpek cinsidir ancak yapısındaki aktivite kontrol edilmesini biraz zorlaştırabiliyor. Boxer cinsi köpeklerin eğitim yaşı ortalama 6 aydır. İri köpek ırkları daha çabuk eğitime alınabilirler.

Boxer cinsi köpeğin doğasında yerinde bir saniye durmak yoktur. Aşırı oyuncu bir köpektir. Eğer sahibi gereken otoriteyi eğitimden sonra köpekte koruyamazsa köpek tekrar bu eğitimi alması gerekir. Eğitimden sonra tekrar eğitim ihtiyacı duyulması köpekten değil sahibinden kaynaklanmaktadır. Köpeğe eğitim verilirken yanlış yaptığı zaman bir uyarma şekli vardır ve bunu her yanlış yaptığında yapmak durumundasınız. Köpeğe otur bekle dediğinizde köpek bu komutu bozarsa köpek sahibinin yapması gereken sert bir ses tonu ile kızıp tekrar aynı komutu vermesi gerekiyor.Boxer köpek eğitimi nasıl verilirsorusu cevap kazanmış olur.

Boxer Köpek Eğitimi Nasıl Verilir

Boxer Köpek Özellikleri

Boxer Almanya kökenli bir köpektir. Tayger rengi, kahve ve beyaz, düz kahverengi, gibi renkleri vardır. Kızıl ya da kahverengi zemin üstüne benekliler ve yumuşak tüylere sahiptirler. Burnunun ucundan ağzın ve çenenin sonuna kadar siyah bir renge sahiptir. Güçlü bir vücuda sahiptir. Kürk kısmı son derece sık ve parlaktır. Yaklaşık olarak boyları 53-64 cm arasında değişmektedir. Son derece mutlu, çok meraklı ve oldukça kuvvetli bir cinstir. Sahibine itaat etme konusunda son derece iyidir. Ailesine yakın olmak onu sevindirir. Sosyalleştirme döneminde iyi bir eğitim almışsa diğer köpeklerle ve hayvanlarla çok iyi anlaşabilir. Sahibini korumada oldukça başarılıdır. Ailenizi ve sizleri çok iyi korur. Tanıdıklarına karşı iyidir ama tanımadığı insanlara dik dik bakarlar. İnsanlarla sürekli vakit geçirmek isterler. Yaşlanmış olsalar da vücutları aynı şekilde kalır. Boxer köpek ilk defa besleyeceklere uygun bir ırk değildir.

Boxer ırkı köpeklerin çocuklarla arası çok iyidir oyun oynamasını çok severler. Ancak boxer cinsi köpekler çok fazla aktif olduklarından dolayı hoplayıp zıplarken istemeden çocuklara çarpabilirler. Asla zarar vermek gibi maksatları yoktur. Kendi doğalarından kaynaklı olarak bu duruma neden olabilirler. Çok küçük çocuklarla yan yana getirmek bu tarz yanlış anlaşılmalara yol açabilir.

Boxer Cinsi Köpeklerin Yatkın Olduğu Hastalıklar

Mide bağırsak sisteminden deri ile ilgili hastalıklar kalp dolaşım bozuklukları ile ilgili hormonal kökenli olan birçok hastalığa yatkın ırklardır. En çok rastlanan aileye dayalı bir hastalık olan kalp kasının fonksiyon görememesi kalp yetmezliğine neden olmaktadır. Bu durum ise kalp krizi ile sonuçlanmaktadır. Kalp yetmezliği tamamen genetik bir hastalıktır. 4 ile 8 yaş arasında ortaya çıkabiliyor.

Boxer Evde Beslenir Mi?

Evet beslenebilir. Kısa tüylü olması nedeniyle evde beslenmesi bakımından daha kolaydır. Yeterli egzersiz imkanı sağlarsanız uygundur. Ev içerisinde sürekli hareket halindedirler. Çok soğuklara ve çok sıcaklara karşı dirençsizdir o yüzden bahçede bakılacaksa dikkat edilmesi gereken konular var.

Boxer Bakımı

Tüylerinin kısadır bu nedenle bakım kolaydır. Haftada bir defa kolayca fırçalayabilirsiniz. Kendilerini temizlemesini bilirler. boxer köpek eğitimi nasıl verilir bakarak köpek bakımı yapılabilir.

Boxer Köpek Beslenmesi

Yavru bir köpekken Boxerlar günde birkaç kez beslenmeliler. Boxerlar 6 aylık olduktan sonra günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere beslenmeliler. Boxerler 15 aylık olduktan sonra tek öğünle beslenmeye başlayabilirler. Özellikle iri boxerler yemek yedikten sonra bir müddet dinlenmeliler hemen oyuna başlamamalı hızlı hareket etmemelidirler. Mamalarının taze olmasına özen gösterin. Boxer köpek eğitimi nasıl verilir bölümüne bakarak beslenmesini öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.