Köpek Eğitim Merkezi Muğla

 

 Her yerde küçük ya da büyük köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Köpek eğitim merkezinde, köpeklere hayatları boyunca gerekecekleri bütün eğitimler verilir ve köpek sahiplerininde köpekleriyle yaşarken, onlarla rahat yaşayabilmeleri sağlanır. Maddi veya manevi olarak köpeklerle beraber yaşamak gerçekten çok zordur ve bir köpek aldıktan sonra, almanız gereken birçok sorumlulukları bulunmaya başlar. Bunlardan bir tanesi, eğer siz yapamıyorsanız, özel bir köpek eğitim merkezinden köpeğinizin eğitim almasını sağlamak.

Köpek eğitim merkezi Muğla birçok eğitim merkezlerine yer vermektedir. Muğla birçok kişinin tatil yapmaya veya yazlıklarını aldıkları bir bölge olduğu için, birçok evin bir köpeği ya da herhangi bir evcil hayvanı mutlaka bulunur. Bu tür yerlerde ise köpek eğitim merkezleride mutlaka vardır. Köpeklerinizin eğitim alabilmesi için veya destek almak istediğiniz zaman, köpek eğitim merkezlerine başvurarak nasıl eğitim vereceğiniz hakkında veya eğitim vermeleri için görüşüp özel bir program ayarlyabilirsiniz.

Köpek Eğitim Merkezi Muğla

Köpeklere eğitim verirken, köpeğin farklı dönemlerinde farklı eğitimler verilir. Örneğin yavruyken ama artık koşmaya başladığı zaman, yeme ve içme eğitimi ve aynı zamanda tuvalet eğitimi vererek başlayabilirsiniz. Oyunlar oynayarakta eğitim verebilirsiniz. Bir topu atıp onu getirmesini isteyebilirsiniz. Köpeklere eğitim vermek kolay değil ve zaman alıyor, fakat doğru zamanda doğru eğitimleri verdiğiniz sürece, hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Köpek eğitim merkezleri Muğla birçok köpeklere ev sahipliği yapmıştır ve eğitim merkezinde çalışan uzmanlar, birçok köpeklere başarılı eğitimler vererek hem sahiplerini hemde köpekleri sevindirmiştir. Köpeklere eğitim vermek önemli, fakat aynı zamanda önemli olan bir başka konu ise, onları severek, onlara onları sevdiğinizi göstererek eğitim vermektir. Köpekler eğer sizin sevdiğinizi hissetmezlerse, öğretmeye çalıştığınız şeyleri öğrenmek istemeyeceklerdir. Köpekler bir hayvan türüdür, fakat sevgiye ve ilgiye muhtaç canlılardır, bu yüzden sevginizi göstermeyi asla ihtmal etmemeniz gerekiyor.

Köpek Eğitim Merkezi Muğla

Eğitim verirken bir önemli konu olan konu daha ise, onlara eğitim verirken, onları güdüleyebilmenizdir. Dolayısıyla eğitim sırasında doğru bir şey yaptıkları zaman onları ödüllendirmeniz gerekiyor. Ödülün ne olacağı tamamen eğitmene bağlıdır, fakat ödüllerin olması gerekiyor ki, köpekler sevildiğini anlasın ve öğrenmek istesinler. Eğitimden sonra evde öğretildikleri şeyler tekrar etmeleride önemli, fakat evde bunu yaparken, bu sefer eğitimde olmadıklarını ve ev ortamında olduklarını hissettirmeniz lazım. Bunun için ise eğitimde ödül verirken, evde tekrar ettiğiniz zaman ödül vermeyeceksiniz. Ödül vermek istersenizde, görünen bir ödül değil, fakat onları sevebilir veya biraz oynamalarına izin verebilirsiniz. Sizinle şakalaşmasına izin verebilirsiniz. Birçok kişi köpek eğitiminin kolay olduğunu düşünüyor, fakat hiçte kolay olmuyor.

Köpek Bakımı

Aksine bazı köpekler o kadar zor eğitiliyor ki, eğitmenler ciddi anlamda yorulabiliyorlar, fakat meslekleri olduğu için sabırla eğitmeye devam ediyorlar ve sonucu bekliyorlar. Köpek eğitim merkezleri Muğla birçok uzmanların bulunduğu eğitim merkezleridir. Bazı uzmanlar bazı köpekler üzerine kendini uzmanlaştırmış, bazıları ise tamamen köpek eğitimi üzerine uzmanlaşmıştır, dolayısıyla köpek cinsinin veya yaşının ne olduğunu önemli değil, sadece onların eğitimi üzerine çalışırlar. Köpek eğitmenlerine, köpekleri eğitmek ne kadar zor diye sorarsanız, bütün köpeklere göre değiştiğini söylerler. Sonuçta her ne kadar köpek olsalar bile, hepsinin huyu farklı oluyor. Bazen çok sakin köpekler oluyor ve onları canlandırmanız gerekirken, bazen çok hareketli olan köpekler oluyor ve aksine onları sakinleştirmeniz gerekiyor. Zaten bu yüzden köpekler eğitime başlamadan önce, eğitmenler köpekleri biraz serbest bırakır inceler, kafasında ve kağıt üzerinde planlar kurar ve ondan sonra eğitmeye başlar. Köpek eğitimide plan ve proje ile gelişen bir durumdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.