Köpek Eğitimi Esenler

Sevimli dostlarımızın ile yaşanan sorunları ortadan kaldırmak ve daha kaliteli zaman geçirebilmek adına eğitim alması son derece önemlidir. Köpek eğitimi Esenler semtinde alanında uzman eğitmenler ile yapılmaktadır. Köpek eğitimleri eğitim alanlarında yapılabilirken, ev ortamında da hizmet verir. Köpeğiniz yaşadığı ortamda ve sahibi ile beraber eğitim görür. Köpeklerde tuvalet eğitimi ve itaat eğitimi gibi eğitimlerin yaşadığı ortamda verilmesi daha sağlıklı olur. Köpeğinizin nerede eğitim almasını istiyorsanız orada eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Evde eğitim olduğunda eğitmen evinize gelir ve gün içerisinde köpeğinize eğitim verir.

Köpek Bakımı

Yavru köpeklerde eğitim, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi gibi eğitimler bütün köpeklere verilebilen eğitimlerdir. Bu eğitimler köpeklerin meslek eğitimlerine ve davranış bozukluğu eğitimine göre en kolay algılanan ve en kolay verilen eğitimlerdendir. Köpeklerin doğumundan sonra iki senesi en hızlı olgunlaşma dönemleridir. Bu dönemde verilen eğitimlerin tamamı kalıcı olacaktır. O nedenle köpeklere eğitim yaşı 6 ayıdır. 6 aylık olan köpek eğitime başlamalı ve gereken eğitimleri almalıdır. Köpeğiniz 6 ayını geçmişse artık eğitim alamaz düşüncesi yanlıştır. Yaşı kaç olursa olsun köpekler eğitime açıktır. Sadece eğitime verecekleri cevap süresi değişkenlik gösterir.

 

Yavru bir köpeğe 20 günde tuvalet eğitimi tam anlamıyla veriliyorsa, yetişkin bir köpeğe 1 ay ya da 2 ayda verilebilir. Bunun nedeni köpek artık davranışlarını bir alışkanlık çerçevesine oturtmuş o şekilde hayatına devam ediyor. İnsanlarda da durum böyledir. Alışkanlıkları bırakmak ya da değiştirmek zor gelir. Köpeklerin bu durum karşısında farklı davranmasını sağlamak zorlayıcı bir dönemdir. O nedenle yaşı ilerlediğinde zorlayıcı bir eğitim dönemi yaşamak ve yaşatmaktansa erken yaşlarda rahat bir eğitim dönemi geçirebilirsiniz. Köpekleri en uygunu 6. Ayında eğitime başlatmak en uygunu olacaktır.

Köpek Eğitimi Esenler

Köpek eğitimleri eğitim konusunda uzman, bu işte başarılı ve tecrübeli eğitmenler tarafından verilmelidir. Yanlış verilen eğitimler istenmeyen sonuçlar türetir. O nedenle köpeğinize eğitim verecek kişiyi veya firmayı çok iyi araştırmalı ve duruma göre köpeğinize eğitim vermesini talep etmelisiniz. Köpek eğitimi firmalarını internet üzerinden araştırabilir ya da arayarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz. Sizi tedirgin ya da rahatsız eden durumları, köpeğinizin durumunu ve nasıl eğitim verdiklerini öğrenebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Esenler

Köpeklere verilen temel eğitim maddeleri haricinde, herhangi konuda köpeğinizi geliştirmek ve eğitim vermek istiyorsanız bunu eğitmenlere bildirmelisiniz. Bu durum sonucunda köpeğiniz önce temel eğitimleri alacak, sonrasında ise meslek eğitimini alacaktır. Köpeklerde oluşan davranış bozukluklarını düzeltmek için de özel eğitim alması gereklidir. Koruma köpeği eğitimi için de davranış bozukluğu eğitimi için de eğitmenlerin köpeğiniz hakkında bilgili olması gereklidir. Gereken karakter bilgilerini öğrendiklerinde bu eğitimin verilip verilmeyeceği hakkında sizi bilgilendirirler. Her köpeğe her eğitim verilmez. Ya da her köpeğe eğitim aynı şekilde verilmez.

 

Bunun için de karakter analizi, köpeğin cinsi, cinsiyeti ve yaşı önemlidir. Köpek eğitim uzmanlarından, köpeğinizin eğitimi için başvuru yaptığınızda köpeğinizin özelliklerine göre özel eğitim vermesini isteyebilirsiniz. Bunun için de köpek eğitim uzmanları ile köpeğinizle birlikte görüşme sağlamalı ve kararlar almalısınız. Köpek eğitimi önemli bir noktadır. Eğitim sonucunda köpeğinizin istediğiniz gibi davranmasını isterken yanlış eğitmenler elinde bir canavara dönüşmüş halini görebilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda tecrübesiz ve hatta bilgisiz insanlar köpeklere uyguladıkları yanlış eğitimler ile davranış bozukluklarına yol açabiliyor. Yanlış eğitimler ile köpeğin karakteri değişebilir, psikolojisi bozulabilir, agresifleşebilir ya da durgunlaşabilir. Köpek eğitimlerinde köpeği azarlamak ya da aşağılamak son derece yanlıştır.

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.