Sancaktepe Köpek Eğitim Merkezi

Köpekler diğer canlılara göre bakıldığında oldukça farklı canlılardır. Köpekler doğuştan itibaren karşısındaki canlıya karşı bir sevgi beslerler. Özellikler insanlar ile arasında ki ilişki çok yakın olan köpekler insanlardan önce onlara bir yakınlık duyarlar. Köpekler sahipleri olduğu kişiyi belli bir süre sonra tanır. Bundan sonra o kişiyi kokusundan tanıyabilirler. Özellikle de sadıklık bakımından köpekler en sadık hayvanlardan biridir. Ortalama ömrü 15-20 yıl olan köpeklerin birçok özelliği vardır. Gerekli eğitimi aldıktan sonra gelişmiş koku alma özelliği sayesinde Polis köpeği olarak kullanılabiliyorlar. Bazı durumlarda da kör kişilerin en yakın yardımcısı olabiliyorlar. Köpekler yardım konusunda çok istekli hayvanlardır. Bir de bunun yanında soğuk iklimlerde bile 150 km yol gidebildiği için insanlara sadık ve en çok yardım eden hayvanlardır.

Sancaktepe Köpek Eğitim  Merkezi

Sancaktepe Köpek Eğitim  Merkezi

Ancak iş köpeği almak ile bitmiyor. Bu yüzden köpek bakımı oldukça gerekli bir işlemdir. Köpeğin öncelikle bulunduğu ortamda kendini rahat ve güvenli hissetmesi gerekiyor. Bu ortamı hazırlayabilmek için ona sıcak bir oda, kuru ve rahat bir yatak, temiz bir su ve oyun oynayabileceği birkaç oyuncak köpeğin başlangıç için kendini rahat etmesinde yardımcı olacaktır. Bir diğer önemli nokta köpeğin evin içinde kendine ait güvenli bir yeri olmasıdır. Bu koşul sağlanırsa köpek kendini oraya ait hissedecek ve bulunduğu ortama kolayca adapte olabilecektir. Beslenme konusu da oldukça önemlidir. Bu yüzden yiyecek konusunda veterinerin önerdiği besinlerin köpek tarafından tüketilmesi köpeğin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için olmazsa olmazlardandır. Bir diğer konu ise köpeğin temizliği konusu.

Bu noktada köpeğin düzenli yıkanması ve bir de tımar(tarama) işleminin düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Köpeği yıkarken köpeklere özel sabunların kullanılması köpekler için daha yararlıdır. Köpeğin taranması işlemi ise birkaç günde bir tekrarlanması gereken bir konudur. Bu konu köpek sağlığı için oldukça önemlidir. Köpeğe yapılan tarama işlemi sırasında köpek derisindeki kan dolaşımı hızlanır. Böylece köpek ileri ki zamanlarda oluşabilecek deri hastalıklarından korunmuş olacaktır.

Köpeğin Düzenli Muayenesi; köpeğin bazı zamanlar sahibi tarafından muayene edilmesi gerekiyor. Kişi ellerini köpeğin vücudunda gezdirerek bu muayeneyi yapabilir. Bu işlemin yavaş yavaş masaj yapar gibi yapılması gerekiyor. Bu tarama sırasında köpeğin verdiği tepkilerin incelenmesi gerekir. Kişi ellerini köpeğin vücudunda gezdirirken belli bir bölgeye geldiğinde köpeğin canı yanıyorsa bu bölgede bir şeyler olduğu anlamına gelir. Ayrıca köpeğin diş ve diş etleri kontrolünün de yapılması lazım. Bu bölgelerde meydana gelebilecek diş çürükleri köpeğin sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca köpeğin patileri ve kulaklarının da belirli aralıklarla incelenmesi gerekiyor. Bu bölgelerde bir rahatsızlık olduğunun hissedilmesi durumunda köpeğin hızlı bir şekilde uzman bir veterinere gösterilmesi gerekir.

 

Köpeğe Egzersiz Yaptırılması; köpeklerdeki egzersiz konusu olmazsa olmazlardandır. Bunun için köpeğe mutlak suretle egzersiz yaptırılmalıdır. Köpekler bu işlemi eğlence olarak görse de bu işlemler köpek sağlığı için önemlidir.

Köpek Verilecek Eğitimler

Öncelikli olarak köpeklere verilen ilk eğitim itaat eğitimidir. Bu temel itaat eğitimini köpeğe tasma takarak kontrolün sahibinde olduğu öğretilerek başlanır. Ortalama 1 ay süren eğitimden sonra köpekler diğer eğitimlere alınırlar. Bunlar; takip eğitimi(bu eğitimde köpek sahibinin hareketlerini takip eder), otur-bekle ve otur komutu eğitimi, yat-bekle ve yat komutu eğitimleridir. Son olarak ise ileri itaat eğitimi kısmına geçilir. Bu kısımda köpeğe tasma takılmaz. Bu aşamada köpek iyice ev bireylerinden biri gibi hareket eder. Bu eğitimlerden biri de Sancaktepe Köpek Eğitim  Merkezi tarafından veriliyor. Bu eğitimlerin kaliteli bir merkezden alınması gerekir. Bu noktada kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan sancaktepe köpek eğitimi merkezi köpek eğitimi için en iyi merkezlerden biridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.