Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Köpek sahiplerinin köpekleriyle ilgili yerine getirmeleri gereken en önemli sorumluluk köpeklerini en doğru şekilde eğitmektir. Barınma ihtiyaçlarını karşılamak, beslenmelerini sağlamak ya da temizlenmeleri kadar eğitilmeleri de oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu yüzden hayvan severler bir köpek sahiplenmeden önce tüm sorumlulukları ve eğitimlerinin nasıl olması gerektiği hakkında tecrübeli bir uzmandan bilgi edinmeliler. Köpeklerin bakımları ve eğitimleri ile ilgili yapılacak hatalar köpeklerin fiziksel ve duygusal sağlıklarını olumsuz etkileyeceğinden köpek sahipleri uzman desteğine başvurmalıdır. Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği istanbul köpek sahiplerine köpeklerinin eğitimleri için profesyonel köpek eğitmenleri eşliğinde rehber oluyor.

Köpekleri Eğitmek Sahipleriyle İletişimini Artırıyor

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği istanbul

Köpek sahipleri; köpeklerinin fiziksel gereksinimlerini karşılayarak üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmiş olmuyorlar. Aynı zamanda köpeklerin duygusal sağlıkları için de onlarla oyun oynamaları, sevmeleri ve onlara ilgi göstermeleri gerekiyor. Tüm bunların yapılabilmesi için köpekler ve sahipleri arasında kurulmuş iyi bir iletişim büyük rol oynuyor. Fakat insanlar ve köpeklerin yani birbirlerinden tamamen farklı özellikte olan iki canlı türünün iletişim kurabilmeleri; geliştirecekleri ortak bir dil aracılığıyla mümkün olabilir.

Bu ortak dilin kurulabilmesi de köpeklerin eğitilmesinden ve hatta köpek sahiplerinin de eğitilmesinden geçiyor. Köpek eğitimleriyle ilgili gerekli bilgi ve donanıma sahip ve birçok ırk ve karakterde köpek eğitmiş profesyonel eğitmenler köpek sahiplerine yardım ederek; köpekleriyle aralarında daha güçlü bir iletişimin kurulmasını sağlıyor ve köpek sahiplerine daha kaliteli bir yaşam imkanı veriyor. Köpek sahipleri köpeklerinin eğitimleri tamamlandıktan sonra köpekleri üzerindeki kontrolleri artıyor ve bu sayede köpeklerinin, gerek evde gerekse dışarıda, toplum içinde istemedikleri davranışlar sergilemesine ve diğer insanlara ya da hayvanlara zarar vermesine engel oluyor.

Uzman Eğitmenler Daha Kalıcı Eğitimler Veriyor

Bir köpek sahiplenildikten sonra ona ilk eğitimi veren de, yaşamı boyunca diğer eğitimleriyle ilgilenecek olan da şüphesiz yalnızca sahibidir. Bu yüzden köpek sahiplerinin bilinçlenmeleri ve köpeklerine verecekleri her eğitimi güvenilir kaynaklardan öğrenerek uygulamaları köpeklerin sağlıkları için oldukça önemlidir. Köpek sahiplerinin öğrendikleri her eğitimsel bilgiyi köpekleri üzerinde uygulamaya çalışmaları; istenmeyen sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Köpeklerde davranış bozuklukları ve travmaya kadar giden bu sorunları her ne kadar profesyonel eğitmenler aracılığıyla düzeltmek mümkün olsa da, bu hem köpekte duygusal hasar bırakabilir hem de köpek sahibine, gireceği farklı ortamlarda sorunlar çıkarırken, bu sorunların düzeltilmesi de zaman kaybı olacaktır. Köpekleri eğitmeden önce köpek sahipleri mutlaka uzman eğitmenlerden eğitim almalı ya da köpeklerinin eğitimlerini uzman eğitmene bırakmalılar.

Uzman eğitmenler eğitime başlamadan önce köpeklerin ırkına, türüne, karakter yapısına ve eğitilebilme seviyesine göre her köpek için ayrı eğitim programları hazırlıyor. Bu eğitim programlarıyla düzenli eğitimler alan köpekler, sahiplerinin de eğitime katılımlarıyla sahiplerine itaati öğreniyor ve pekiştirici tekrarlar sayesinde de aldıkları eğitimleri unutmuyor. Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği İstanbul uzman köpek eğitmenleriyle, köpeklere ihtiyaçları olan tüm eğitimleri verirken, köpek sahiplerini de eğitim konusunda bilinçlendiriyor. Böylelikle köpek sahipleri eğitmenin verdiği eğitimden farklı olarak, istedikleri başka eğitimleri nasıl vermeleri gerektiği konusunda da bilgilenmiş oluyor.

Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği istanbul Köpeklere Hangi Eğitimler Veriliyor?

Köpek eğitim çiftlikleri sahip oldukları fiziksel koşullar sayesinde köpeklere doğal ortamlarda ve geniş bir arazide rahatça gezip koşabilecekleri ve oynarken de eğitilebilecekleri imkanlar sunuyor. Geniş bir doğa ortamında köpekler ihtiyaçları doğrultusunda verilmesi istenen tüm eğitimleri alabiliyor. Profesyonel eğitmenler köpeklere; tuvalet eğitimi, temel itaat ve ileri itaat eğitimi, sosyalleşme eğitimi ve kullanım alanlarına göre de alan koruma eğitimi gibi eğitimler verilirken, köpeklerin davranış sorunlarının çözümüne yönelik ve rehabilitasyon eğitimleri de veriliyor. Bunlara ek olarak köpek sahiplerinin köpeklerine öğretilmesi istenen davranış alışkanlıklarının da kazandırılması mümkün. Zeytinburnu Köpek Eğitim Çiftliği istanbul; köpek sahiplerine ve köpeklere gerekli eğitimleri verip, köpekleri hayata daha uyumlu bir hale getiriyor. Böylece köpekler sıkıntı yaşamazken; köpek sahiplerinin de yaşamları oldukça kolaylaşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.