Alman Kurt Yavru Bakımı

Alman kurtları en zeki köpek ırklarından sadece bir tanesidir. Zekâları ve dış görünüşleri ile oldukça sevimli canlılardır. Alman kurtları ortalama 12-14 yıl ömürleri vardır. Alman kurtlarının genel özelliklerinden bir tanesi aşırı üstünlüğüdür. Bu nedenle sahiplerinin ondan daha üstün ve lider olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Alman kurt yavru bakımı ilk bakımları yapılmadan önce veteriner tarafından tüm kontrollerden geçmelidir. Kalçalarında çıkık ve bükülme olduğuna dair kontrolleri yapılmalıdır. Alman kurdu cinsleri polis köpeği olarak bilinmektedir. Oldukça popüler ve sık beslenen cinslerdir. Alman kurdu yavrusunun karakterini öğrenebilmek için annesi ve babası ile tanışılmalıdır.

Alman Kurt Yavru Bakımı

Aksi taktirde huyları rahatlıkla çözülemeyen canlılardır. Alman kurt yavrusu geldikleri andan itibaren eğitilmelidir. Eğitim sırasında çok fazla güçlük çekmeyen cinslerdir. Bu sayede sizlerde uğraş vermeden kolaylıkla eğitebilirsiniz. Kalacağı yeri hazırlamanız ve düzenli olarak beklemeniz gerekmektedir. Annelerinden ve kardeşlerinden ayrıldıkları için sık sık ağlayabilirler. Fakat ağlamaları çok uzun süre almayacaktır. Bu durum sizler için sorun olmamalıdır. Ağlamasının önüne geçebilmek için yavru köpeğinize oyuncak ve şefkat verebilirsiniz.

Alman kurdu yavrusunun beslenme şekli çok önemlidir. Yemek konusunda seçici davrandıkları için onlara uygun mamalar tercih edilmelidir. Aksi taktirde ishal, kusma ve iştahsız olmasına neden olacaktır. Yavrunun kalacağı ortamda suyunun ve yemeğinin olmasına dikkat edilmelidir. Kalacağı alana gazeteler koymanız daha doğru olacaktır. Heyecan yapmasından dolayı sık sık idrar bırakabilirler. Koku duyuları aşırı gelişmiş olduğundan en kısa sürede anlayacaktır. Alman kurt yavruları sahiplerine oldukça düşkündürler. Bu nedenle onlara yeterince sabırlı olunmalı ve sevginizi göstermelisiniz. Kesinlikle alman kurdu yavrusu cezalandırılmamalıdır. Sürekli yavruyken kızıldığını hissederse büyüdükleri andan itibaren huysuz olmasına neden olacaktır. Alman kurdu cinsleri yavruyken birçok hastalıklara karşı açıktırlar. Bakteri ve enfeksiyon kapmaması için aşıları zamanında yaptırılmalıdır.

Alman Kurdu Yavru Eğitimi

Alman kurdu yavrusunu eğitirken sabırlı ve sakin olmaya özen gösterilmelidir. Kişilikleri ve karakterleri belirlenebilmesi için sahipleri oldukça önemlidir. Kızgın ve şiddet içerikli eğitim sağlanırsa büyüdükleri zaman saldırgan ve huysuz olmalarına neden olacaktır. Başlangıç olarak otur komutu en önemli komutlardan bir tanesidir. ‘OTUR’ komutu onlar için önemli bir detaydır. Otur komutunu öğrendikten sonra söz dinlemeyi de öğrenirler. Bu sayede sizlerin de eğitim süreniz daha kolay olacaktır. Alman kurtları yürümeyi ve koşmayı çok çok severler. Onların enerjilerini atabilmesi için sık sık dışarıya çıkartılmalı ve enerjilerini harcamalıdırlar. Temel itaatleri öğrettikten sonra sosyalleşmeyi öğrenmelidir. Sosyalleşmek her köpek için önemlidir. İnsanlarla iyi iletişim sağlayabilmesi ve diğer köpeklerle anlaşabilmesi için mutlaka sosyalleştirilmelidir. Aksi taktirde köpeğin saldırgan ve diğer insanlara karşı öfkeli olmasına neden olacaktır. Bunun yanı sıra, alman kurdu yavrusunu eğitirken ödüllü mamalar ile onları ödüllendirmelisiniz. Ses tonunuz her zaman kısık, sevecen, net ve yumuşak olmalıdır. Bu sayede onları da teşvik etmiş olursunuz.

Alman Kurdu Yavrusu Tuvalet Eğitimi

Tuvalet eğitimi sırasında tasması mutlaka boynunda olmalı ve kendinize bir komut belirlemelisiniz. Böylece köpeğinizi daha kolay kontrol edersiniz. Tasma sayesinde köpeğinizin tuvalet yapacağı alanı siz belirlemiş olursunuz. Alman kurtları tuvalet alışkanlıklarını kolayca elde edebilirler. Onlara (Hadi, tuvalet, çiş) gibi komutları öğreterek kolayca tuvalet alışkanlığını sağlayabilirsiniz. Bunun gibi birçok komutları öğreterek ve defalarca tekrarlayarak öğretebilirsiniz. Güzel sözler söyleyerek ödüllendirin. Ancak köpeğin tuvaletini yaptığı esnada söylemelisiniz. Daha sonra söylemeniz bir şeyi ifade etmez. Bunun yanı sıra, alman kurdu eğitim sırasında çok fazla üstüne gitmemeye özen gösterin. Çok fazla sıkıldıkları zaman inatlaşmalarına neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.