Caddebostan Köpek Eğitimi

25.10.2016
1

Hayvanlar, ilgi ve sevgiyle uysallaşır. Bu ilgi ve sevgiyi ona verecek olan bizleriz. Aslında doğuştan zararsız olan hayvanları zararlı hale getiren insanlardır. Onları hor görerek onlara kötülükle yaklaşan insanlardır. Köpekler zararlı bir durumla karşılaştıklarında içgüdüsel olarak savunma mekanizmalarını harekete geçirirler. Eğitimsiz ve sevgisiz bir köpeğe yaklaşmak çoğu zaman çok tehlikeli bir durumdur. Bir köpek sürekli şiddet gördüğü takdirde ya pısırıklaşarak kaçmaya başlayacaktır ya da herhangi bir durumda saldırmaya çalışacaktır. Bu durum hayvanın kişiliği ile alakalıdır. Evet, kişiliği, insanlar gibi onlarında bir kişilikleri, karakterleri vardır. Eğitimler ilk olarak hayvanın karakterini çözmekle başlamalıdır. Karakteri hayvanın eğitim sürecinin ne kadar uzun veya kısa süreceği hakkında bilgi sahibi olmamıza yarar.

 

Hayvanların eğitimleri cinslerine göre değişmektedir. Bir pitbull ile golden in eğitim süreci tabi ki de bir değildir. Kimi köpek cinsi hırçın ve saldırgan olurken kimi de oldukça uysal ve uyumlu olmaktadır. Bu yüzden eğitime başlamadan önce hayvanın cinsine uygun eğitim yöntemleri seçilmelidir.  Eğitimlerde sevgili ve sabırlı olmak gerekir. Sevgi eğitimin en önemli unsurudur. Köpeğinize sevgi ile yaklaşırsanız o da size sevgi ile karşılık verecek ve talimatlara uyacaktır. Sabır ise eğitim süresine katlanabilmeniz ve pes etmemeniz içindir.  Eğitimlere başlarken iplerin kimin elinde olduğu çok önemlidir. Sonuçta size lafını geçiren bir köpek eğitim almak istemeyecektir. Eğer köpeğinizi bebeklik döneminde aldıysanız yanlış hareketlerine gülmemeniz gerekir ki o hareketi bilerek bir daha yapmasın. Köpeğinize hayır kelimesini öğretmelisiniz. Hayır kelimesi onda doğru olmayan bir durumu çağrıştırmalı bu da sizin elinizde.

Caddebostan Köpek Eğitimi

Caddebostan Köpek Eğitimi itaat eğitimi ile başlar. İplerin kimin elinde olduğu çok önemlidir. Daha önce de dediğimiz gibi size lafını geçiren bir köpek eğitim almak istemez. Tasması bile olsa siz onu değil o sizi gezdirir. Şımartılmış bir köpek itaatsizdir. Diğer bir eğitim tuvalet eğitimidir. Yetişkin bir köpeğe tuvalet eğitimi vermek yavru bir köpeğe vermekten zordur. Tuvalet eğitimi köpek sahibinin hayat düzeniyle doğru orantılıdır. Vakti olan birisi yemeklerden hemen sonra sabah, öğlen, akşam onu gezdirmeye çıkarırsa köpek tuvaletini dışarı yapmaya başlar. Ancak çalışan birisi gazete kâğıdı yöntemiyle alıştırabilir. Gazete kâğıdı yönteminde boş bir oda gazete kâğıdıyla kaplanır ve her gün bir gazete kağıdı eksiltilerek uygulanır.  Eğer köpeğiniz sizin eğitimlerinize uymuyorsa tecrübeli ve güvenilir birinden yardım almak en doğru karardır. Her semtte olduğu gibi Caddebostan’da da kolayca bulacağınız eğitmenler ve eğitim kurumları mevcuttur. Tecrübeli ve güvenilir bir eğitmen yardımıyla hem köpeğinizin hem de kendi mutluluğunuzu sağlamış olacaksınız. Eğitimli köpekler eğitimsiz köpeklere göre daha mutlulardır. Çünkü çevresiyle uyum içerisinde yaşamayı öğrenmiştir.

Caddebostan Köpek Eğitimi

Köpeğinizi bir eğitim kurumuna verdiyseniz sık sık gitmeli, eğitmeni ile sürekli irtibat halinde olmalısınız. Eğitimi sırasında köpeğinizin yanında bulunmanız onunla aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir. Eğitime bıraktığınız köpek ile ilgilenmezseniz sizi unutur ve eğitmenine alışır bu durumda itaat zorluğu çekersiniz. Çünkü köpeğiniz sizi değil eğitmenini dinleyecektir. Eğitim kurumu yerine özel eğitmen seçerseniz köpeğinizi kendi yaşama alanında eğitme olanağı bulursunuz. Köpeğin kendi yaşama alanında eğitim alması daha sonra uyum çekmemesi açısından iyi olacaktır.

Köpeğiniz sevgi ile eğitin. O sizin ailenizin bir üyesi olmuştur. Onu sahiplenme sorumluluğunu almışsanız tüm zorluklarına da katlanmak zorundasınızdır. Bazı durumlarda ona kızmak yerine hak verin. Çünkü o sadece bir köpek daha fazlasını beklemeyin tabi ki köpek gibi davranacak. Ondan insan gibi davranmasını beklemek yerine siz köpek gibi düşünüp anlamaya çalışın emin olun bir zararını görmezsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.