Esenyurt Köpek Eğitim Çiftliği

Hayatımızda bize eşlik eden bizden sıkılmayan ve bizi terk etmeyen kimi zaman basit bir top oyunu oynayarak eğlendiğimiz kimi zaman da banyo yatırıp tüylerini tarayarak ilgilendiğimiz aslında günlük yaşantımızda büyük bir yere sahip olan köpekler. Köpekleri neredeyse herkes sever. Çok korkutucu ve saldırgan olmadığı takdirde zararsızdırlar ki aslında onların saldırgan ve korkutucu olmalarına sebep olan da gene insanlardır.

Kimi köpekler sahipleri tarafından farklı amaçlar için kullanılmak isterler ve değişik şekilde saldırganlaştırılırlar. Genetiklerinde bulunan savunma içgüdülerinin de yardımıyla iyi bir çaba sarf edilerek tamamen benliğinden uzaklaştırılabilir ve tamamen farklı bir yapıya bürünerek çok yırtıcı bir hayvana dönüşebilir.

İster savunma ve korunma amaçlı olsun isterse de tamamen insan yaşamına uygun hale gelmesi için olsun tüm bu yetkinliklere köpekler verilen eğitimler sonrasında kavuşurlar.

Esenyurt Köpek Eğitim Çiftliği

Köpek eğitimi yani onlara bir şeylerin öğretilmesi herhangi bir komutun bir kelimeyle onlara yaptırılması kolay bir iş değildir ve bunu biz günlük hayatımızda kolaylıkla onlara öğretemeyiz. Son derece yakın ilgi ve profesyonellik bu iş çok farklı bir uzmanlık alanıdır. Sırf bu işle alakalı ve bu iş üzerine kurulmuş olan işletmeler vardır. Bunlardan bir tanesi de çevresinde köpek besleyenlerin ve köpeğinin temel eğitimleri almasını ve bunu kusursuzca uygulamasını isteyen insanların öncelikli tercihi olan Esenyurt köpek eğitim çiftliğidir.

Esenyurt köpek eğitim çiftliği köpekler belirli bir eğitim planına tabi tutularak çok sert ve onlara zarar verici olmayan bir disiplin anlayışıyla burada eğitilirler. Disiplin insanlarda olduğu gibi köpeklerde de eğitim için olmazsa olmaz bir unsurdur. Çiftlikte köpeklerinize ne eğitimi veriliyorsa(temel itaat eğitimi yada tuvalet eğitimi vs. ) bu belirli kurallara göre yapılır. Örn;öğretilmek istenen şey köpeğinizin attığınız bir nesneyi getirmesiyse bu komutu sizden her duyduğunda bunu yapıyorsa; ona o an ödül olarak bir parça et yada onu mutlu edecek ve dinlemesini sağlayacak farklı bir şey olabilir.

Esenyurt Köpek Eğitim Çiftliği

Çünkü köpekler düşünceden çok içgüdüyle hareket ederler ve sizin yapmasını istediğiniz her komuttan sonra yaptığında ödül alıyorsa; artık sizin yapmasını istediğiniz şeyleri yaptığında ödül alacağını anlar. İç güdüleri onu sizden çıkan komutu yapmaya ve ödülünü almaya sevk eder. Bu onların aslında eğitimini kolaylaştıran bir durumdur.

Köpek Bakımı

Esenyurt köpek eğitim çiftliğinde köpeklerinize herhangi bir alanda eğitim verildikten sonra ve o alan eğitimi tamamlandıktan sonra belirli bir süre köpeğiniz izlenir ve eğitimi alıp almadığı ve uygulayıp uygulamadığı kontrol edilir. Buna göre de gereken aksiyonlar alınarak köpeğinizin eksik olarak almış olduğu eğitim tamamlanır.

Her köpek ırkı eğitilmeye müsait değildir. Köpeğinizin yapısının eğitilmeye uygun olup olmadığını anlamak  için; köpeğinizi burada ki uzman veteriner hekimlere profesyonelce işini yapan eğitim uzmanlarına teslim edebilirsiniz.

Ayrıca Esenyurt eğitim çiftliğinde köpeğiniz sadece günlük ev yaşamı ve klasik itaat eğitimleriyle sınırlı tutulmaz. Çiftlikte her ırk ve cinsten çok çeşitli yapıda köpekler de bulunduğu için farklı köpeklerle uyumu ve çevresiyle uyum konusunda da önemli deneyimler kazanır. Aynı zamanda köpeklerinizin burada alacağı etim onların günlük hayatlarında daha rahat yaşamalarını ve size daha yakın olmalarını sağlayacağı için onlara daha sağlıklı ve daha uzun bir hayat yaşamalarını sağlayacaktır.

Hayatın her safhasında önemli bir yer edinen eğitim insan veya hayvan fark etmeksizin; kısıtlamadan alınmalı ve unutulmamalıdır. Alınacak olan her eğitim kazanılacak olan her yeti bir gün mutlaka farklı yerlerde ve farklı boyutlarda işe yarayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.