istanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Köpek sahiplerini yakınan ilgilendiren köpek eğitim merkezlerinden biri olan İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi, alanında uzman ve profesyonel köpek eğitmenleriyle köpekler için en etkili ve verimli eğitimleri bilimsel metotlarla köpekler üzerinde uyguluyor. Köpek sahiplerinin köpekleriyle aralarında etkin bir iletişimin olabilmesi, köpeklerine istedikleri komutları uygulatabilmeleri için her köpeğin mutlaka eğitilmesi gerekiyor. İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi köpek ister erken yaşta ister ileri yaşlarda olsun, tecrübeli eğitmenleri aracılığıyla bir köpeğin her yaşta ihtiyacı olabilecek tüm eğitimleri almasını sağlıyor. Köpek sahipleriyle detaylı bir görüşmede köpeğin analiz edilmesiyle birlikte, ırkına, cinsine, karakterine ve eğitilebilme düzeyine göre her köpek için farklı eğitim programı hazırlayan eğitmenler ortalama 1 ayda köpek eğitimini tamamlıyor. Bu eğitim süresinin son haftası genellikle oryantasyon haftası olarak değerlendiriliyor. Yani köpek sahibine de köpeği için gerekli eğitimler veriliyor.

Köpek Eğitiminde Profesyonel Eğitmenlerle Çalışmak Önemli

Köpeğin edindiği davranış alışkanlıklarını ilerleyen yaşlarında değiştirmek zordur. Bu davranışları değiştirmek profesyonel eğitmenlerce mümkün olabiliyor; fakat köpek sahipleri için tavsiye edilen davranış köpeklerinin en doğru yöntemlerle eğitilmesi. Bunun için güvenilir kaynaklardan doğru olmayan bilgileri köpek üzerinde uygulamak yerine, işin ehli tecrübeli bir köpek eğitim uzmanından yararlanılmalı. İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi uzman eğitmenleriyle köpekler için en doğru eğitimi profesyonel yöntemlerle köpek sahiplerinin hizmetine sunuyor.

Köpeklerin Davranış Bozuklukları Düzeltilebiliyor

istanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi

Çok hırçın, öfkeli, agresif, korkak, saldırgan ya da ürkek davranışlar genel olarak davranış bozukluğu olarak adlandırılıyor. Köpeklerde karşılaşılabilen bu davranışlar yanlış yöntemlerle eğitim verilmeye çalışılmasından da kaynaklanmış olabilir. Tüm bu davranışların önüne geçmek adına doğru yöntemlerle eğitim verilmeli. Bu tip sorunlarla karşılaşan köpek sahipleri İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi eğitmenlerinin desteğini alarak, köpeklerinin sorunlu davranışlarını doğru yöntemlerle düzeltebilirler.

Eğitim Uzmanları Bilimsel Yöntemlerle Eğitim Veriyor

Son dönemlerde köpek eğitimlerinde geleneksel yöntemler yerini yeni metotlara bırakıyor. İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi uzman köpek eğitmenleri bilimsel yöntemler kullanarak köpekler üzerinde daha olumlu, hızlı ve kalıcı sonuçlara ulaşıyor. Özellikle son yıllarda uygulanmaya başlanan pozitif eğitim metodu adı verilen yöntemle köpeklere psikolojik ya da fiziksel şiddet kullanarak cezalandırmadan daha kalıcı bir eğitim veriliyor. Pozitif eğitim metodu cezalandırmayı kesinlikle reddederek köpeği şartlandırmadan gerçekten öğretmeyi hedefliyor. İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi uyguladığı pozitif eğitim metoduyla, köpekte davranış bozuklukları gibi hasarlar bırakmadan en sağlıklı biçimde eğitim veriyor. Köpek sahiplerinin bu konuda duyarlı olması, ilerde farklı sonuçlara sebebiyet verecek bilinçsiz eğitimlerle köpeklere zarar vermemesi için uzman eğitmenlere başvurması gerekiyor.

istanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi Verilen Eğitimler

Köpek eğitim uzmanları köpek sahipleriyle köpeği analiz ederek, gerekli eğitimler için uygun bir çalışma programı hazırlamasının ardından eğitime başlıyor ve ortalama ayda eğitimler tamamlanmış oluyor. Köpek eğitim merkezlerinde verilen eğitimler ise genel olarak şöyle; tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi ve kullanım alanlarına göre alan koruma eğitimi, bodyguard eğitimi ve köpek sahibinin özel olarak istediği diğer eğitimler de verilebiliyor. Tuvalet eğitimlerinde tuvaletini nereye ve ne zaman yapması gerektiği öğretilirken, itaat eğitimlerinde komutları uygulaması öğretilir. Yani; otur, kalk, git, bekle, aferin ve hayır gibi genellikle tek hecelik ve istek bildiren kelimelerdir. Köpek bu komutları tasmalı ve tasmasız bir şekilde uygulamayı öğrenir. İtaat eğitimlerinde ek olarak yabancıya gitmemesi, yabancıdan yemek yememesi gibi eğitimler de verilmekte. İstanbul Küçükçekmece Köpek Eğitim Merkezi; tüm bu konularda köpek sahiplerine yardımcı olarak, köpeklerin ihtiyacı olan tüm eğitimleri uzman eğitmenleri aracılığıyla veriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.